Eurospar er solgt...

Efter 10 år som købmand i Brande har Søren Rasmussen solgt Eurospar for helt at hellige sig vinbranchen blandt andet som arrangør af vinrejser, smagninger og andre vinaktiviteter. Den nye købmand tiltræder den 1. juli.
Efter 18 år som selvstændig købmand, heraf de 10 i Brande, har Søren Rasmussen solgt Eurospar for at kunne gå helhjertet ind for det han brænder for, nemlig vin. Samtidig håber han, der bliver lidt mere tid til familien.-Jeg har haft nogle gode, spændende og lærerige år i Brande, men tiden er komme til, at jeg vil afprøve nogle af de idéer, som jeg har puslet med gennem længere tid – og det kommer nok ikke bag på nogen, at det skal handle om vin, siger Søren Rasmussen med et smil.
Han oplyser, at Brande Vinlaug er solgt med, men at det kører videre med ham som tovholder i en periode. (Læs mere i Brande Bladet onsdag)

Tags: 

Tilføj kommentar

VIP annoncer

Annoncer

Brande Camping
Bannerannonce Rahbek VVS ApS

Få de lokale nyheder fra Brande på Facebook

Kommende arrangementer

Nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de lokale nyheder på mail.

Onlineavis

Brande Jul